Çocuklar için özel hikaye kitapları, çocuklara hediye, çocuk kitap, Benimmasalim.com
Çocuklarda Okul Öncesi Eğitim
Çocuklarda Okul Öncesi Eğitim

Okul Öncesi Kişisel Hikaye Kitapları!

 

 

Kişiye Özel Hikaye Kitapları...

 

 

 

*Okul Öncesi Eğitim, kitaplarla başlar.

Çocuklarımızın eğitimleri, beslenmeleri ve sağlıkları kadar önem taşır. Çocuklarımızın kişiliklerinin büyük bölümü, yaşamlarının ilk beş yılında oluşur. Bu sebeplerle ilgili yaş dönemlerinde eğitim konusunun üzerinde ehemmiyetle durulmalıdır. Çocukların, ilk yaşlarından itibaren verilecek bilinç içerisindeki bir eğitim, onları topluma iyi hazırlamanın yanında başarılı, sağlıklı bir birey olması konusunda da fazlasıyla katkı sağlayacaktır. Bu bağlamda ebeveynlere büyük sorumluluk düşer. Aileler unutmamalıdır ki; bakım, beslenme gereksinimi yanında eğitim de ailede başlar. Ebeveynlerin iletişimleri, birbirlerine karşı olan tavırları ve ailedeki duygusal bağlantı; çocuklarımızın daha sevgi dolu, neşeli, mutlu birer birey olmalarında önemli bir yere sahiptir.

Çocukların okul öncesi eğitimleri ilkokul veya anaokulunu başlama sürecinden önce aile içerisinde, bilinçli bir yönde verilmeli, çocuklarımız bu şekilde hayata hazırlanmalıdır. Çocuklarımızın hayata atılacakları ilk zaman dilimlerinde, günümüz teknoloji ve bilgi çağında, sadece aileden alınan bir eğitim içeriği yeterli olmamaktadır. Okul öncesi eğitim hususunda ebeveynlere destekte bulunan kurumlar hem ailelere yol gösterirler, hem de çocukların kendi yaşıt grubuyla birlikte kendisini geliştirmesini sağlar. Gelişmiş ülkelerde okul öncesi eğitim mefhumu temel eğitim sistemlerinin değişmez bir bölümü olmuşlardır. Ülkemizde ise günümüzde zorunlu bir yapı içerisinde değildir. Çocuklarımızın okul öncesi eğitim ve gelişimiyle ilgili en olumlu destek unsurlarından birisi kitaplardır. Resim içerikleri büyük, rengarenk olan kitaplar, çocuklarımızın ilgisini fazlasıyla çeker.

 

Parfe Medya Yayın

Çocuklara Dair (Tümü)
Etiketler
çocuk hediye
çocuk hikayeleri
çocuk kitap
çocuk kitapları
çocuk öykü kitapları
çocuk yayınları
hikaye kitapları
isme özel kitap
kişiye özel hikaye kitabı
kişiye özel kitap
kişiye özel masal kitabı
masal kitapları
Benimmasalim.com PARFE MEDYA YAYIN - O. Temiz Mah. 1024. sok 1. cad. Çankaya-ANKARA, T: (312) 9112923, bilgi@benimmasalim.com
© 2011 Benimmasalim.com
İşbu sitenin tüm hakları saklıdır. Sitede yer alan resim, çizim, fotoğraf, yazı ve diğer içerikler yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi kısmen de olsa alıntı yapılamaz, kopyalanamaz, basılı ve elektronik mecralarda yayınlanamaz, çoğaltılıp dağıtılamaz.
E-Ticaret